تبلیغات
قرص سبوس برنج - قرص سبوس برنج
سه شنبه 8 دی 1388

قرص سبوس برنج

• نوشته شده توسط: محمد آریانا

توضیحات :

پس زمینه اختراع

سبوس است در نظر گرفته می شود فله تولید ضد یبوست است که تحریک حرکت دودی رفلکس با افزایش محتویات روده. این اختراع اشاره به ترکیب بندی و سبوس ، بیش تر به خصوص ، مربوط به ترکیب سبوس مفید در درمان بیماری diverticular و یبوست است.

این مدت زیادی است که شناخته شده است از ارزش سبوس است به عنوان ضد یبوست فله. با توجه به وضعیت هنر ، منابع زیر گویا. U. S. پت. 366،992 شماره در سال 1887 صادر می آموزد که معجون مرکب مصرف سبوس پخته شده و مواد تولید اب نبات نظم و قاعده بزرگ روده. مواد مخدر از انتخاب (1970-1971) (Mosby رزومه شرکت ، سنت لوییس) در بخش مربوط به "مواد مخدر را برای بیماری های دستگاه گوارش ، صفحه 320" نشان می دهد که عمده تولید عامل از قبیل سبوس در نرم نگه داشتن مدفوع در بیماران مبتلا به diverticulitis مفید است و یبوست و در ارائه فله به مدفوع از بیماران مبتلا به ileostomy یا کولوستومی. NS نقاش و داده پردازی Burkitt ، ژورنال پزشکی بریتانیا ، 22 ، 453 (اردیبهشت 1971) گزارش دادند که یک رژیم غذایی حاوی سبوس است ، رها و یا لغو درد شکم و اتساع در بیش از 80 ٪ از بیماران دارای علایم بیماری diverticular. باقی مانده است برخی از عدم اطمینان که آیا رژیم غذایی بالا در سبوس مانع diverticulitis ، اما با این حال وجود دارد ، علائم diverticulosis معمولا تقلیل یافته و یا لغو کرد با افزودن سبوس را به رژیم غذایی.

بیماران مبتلا به بیماری diverticular یا یبوست را توسط نقاش ، بیماری توصیه شده اند ماه ، صفحه 52 ژوئن ، 1970 را 1 تا 2 قاشق چای خوری مصرف سبوس unprocessed سه بار در روز ، یا در صورتی که این کافی نیست برای تولید نرم شدن مدفوع ، برای افزایش میزان به چند قاشق در هر روز. یکی از teaspon مصرف سبوس unprocessed وزن تقریبا 1 G. در حالی که وزن آن در حدود 3 قاشق سوپخوری G. مصرف مقدار مصرف سبوس برای پیشنهاد به منظور ارائه موارد فوق مشکل در خور توجه و زحمت به بیمار است. به عنوان مثال ، آن را به رسمیت شناخته شده است که بسیار شبیه به طعم سبوس و خاک اره می باشد ، بنابراین ، decidedly unpalatable. در حقیقت ، نقاش ، مافوق است ، پیشنهاد کرد که در هنگام استفاده از سبوس در رژیم غذایی مانده بالا ، سبوس باید به پایین را با آب شسته شده ، آب میوه ، شیر یا مخلوط با سوپ یا با آرد برای پخت به منظور پنهان کردن طعم نامطبوع. بغیر از unpalatability ، یکی دیگر از جنبه های استفاده از سبوس unprocessed مانده به عنوان یک رژیم غذایی بالا زحمت درگیر در حمل در مورد سبوس فله هنگام مسافرت و همچنین خجالت تجربه شخصی توسط بعضی از افراد در مصرف سبوس فله با توجه به نقاش ، بعلاوه ، هنگامی که غذا خوردن در سال های عمومی است اماکن. یکی دیگر از ضرر قابل توجه مشکل از تنظیم دوز مصرف سبوس کل است که تا حد زیادی مشخص است توسط حجم است و می تواند متفاوت بر اساس وزن با توجه به اندازه دانه های غلات از brans دانه های مختلف.

خلاصه ای از اختراع

این شی از اختراع حاضر به منظور فراهم سبوس ترکیب قرص به صورت دوز واحد به عنوان دارویی مفید ملین حجیم است.

جسم بیشتر است برای ارائه سبوس ترکیب قرص مفید در درمان مشکلات گوارشی مانند یبوست و بیماری های diverticular.

جسم هنوز هم بیشتر است که ارائه ترکیب سبوس قرص است که خوش طعم.

جسم هنوز هم بیشتر تامین ترکیب قرص سبوس دارو به صورت دوز واحد که می تواند به شیوه ای قابل تولید مجدد مصرف شود برای تولید انبوه اثر ملین است.

با این حال یک شی ارائه روند اقتصادی و تجدید پذیر برای تولید ترکیبات قرص سبوس است که به استفاده تجاری اقتباس شده است.

این و اهداف دیگر در پرتو شرح اختراع که به شرح زیر آشکار خواهد شد.

با توجه به یکی از شکل گسترده ای از اختراع حاضر ترکیب سبوس ارائه شده است که به عنوان شامل وزن از 20 ٪ تا 70 ٪ مواد جامد سبوس خرد شده مشخص شده است ؛ از 30 ٪ تا 80 ٪ شکر ؛ از 0 ٪ تا 8 ٪ از عامل اتصال مانند به عنوان ژلاتین ، نشاسته pregelatinized ، آکاسیا ، polyvinylpyrrolidone ، متیل سلولز ، زین و امثال آن را از 0 ٪ تا 2 ٪ excipients مانند منیزیم و stearate کلوئیدال دی اکسید سیلیکون ؛ از 0 ٪ تا 15 ٪ tableting adjuvants مانند کربنات کلسیم یا فسفات کلسیم dibasic و از 1 ٪ تا 5 ٪ آب است. فرم ترجیحی سبوس ترکیب شامل 42 ٪ تا 47 ٪ مواد جامد سبوس خرد شده (معادل حدود 47 ٪ تا 53 ٪ سبوس) ، 46 ٪ تا 51 ٪ سوکروز ، 4 ٪ تا 5 ٪ ژلاتین ، 0 ٪ تا 3 ٪ و از کربنات کلسیم 2 ٪ تا 4 ٪ آب است. یکی دیگر از ترجیح فرم ترکیب بندی قرص شامل سبوس از 38 ٪ تا 51 ٪ مواد جامد سبوس خرد شده (معادل حدود 42 ٪ تا 57 ٪ سبوس) ، 31 ٪ تا 51 ٪ سوکروز ، 3 ٪ تا 6 ٪ pregelatinized نشاسته ، 10 ٪ تا 15 ٪ dibasic کلسیم فسفات و از 2 ٪ تا 4 ٪ آب است. هنوز دیگری ترجیح سبوس قرص ترکیب شامل 50 ٪ سبوس خرد شده ، 6.5 ٪ pregelatinized نشاسته ، 15.0 ٪ لاکتوز ، سوکروز 27.5 ٪ ، 0.1 ٪ منیزیم stearate و 0.9 ٪ دی اکسید سیلیکون کلوئیدال. ترکیب سبوس از اختراع حال حاضر ممکن است با انواع ویتامین ها و مواد معدنی را تا سر حد رضایت بخشی از نیازهای روزانه حداقل توصیه شده توسط سازمان غذا و تغذیه هیئت آکادمی ملی علوم -- ملی شورای پژوهش ، انتشار یدلایمخیرات 1694 ، تجدید نظر شده 1968 ، غنی باشد " کمک هزینه در رژیم غذایی توصیه می شود ".

به خصوص اشکال ترجیح دوز واحد شامل قرص های حاوی 400-500 میلی گرم. جامدات سبوس خرد شده ، 450-550 میلی گرم. از سوکروز ، 20-40 میلی گرم. از ژلاتین و 5-25 میلی گرم. کربنات کلسیم و قرص های حاوی 1600-2000 میلی گرم. جامدات سبوس خرد شده ؛ 1500-1900 میلی گرم. از سوکروز ، 150-250 میلی گرم. نشاسته pregelatinized و 500-700 میلی گرم. فسفات کلسیم dibasic.

یکی دیگر از اشکال دارویی ارجح واحد شامل قرص حاوی 1000 میلی گرم. مصرف سبوس خرد شده ، 130 میلی گرم. نشاسته pregelatinized ، 300 میلی گرم. لاکتوز ، 550 میلی گرم. سوکروز ، 2 میلی گرم. stearate منیزیم و 18 میلی گرم. دی اکسید سیلیکون کلوئیدال.

برای رسیدن به هدف از این اختراع ، سبوس به عنوان قشر شکسته از دانه دانه غلات و جدا شده از آرد یا پودر تعریف شده است و شامل سبوس از دانه غلات مانند گندم سیاه ، جو ، ذرت ، برنج و گندم ، که اکثر ترجیح گندم است. سبوس حاوی مقادیر مختلفی از آب ، بسته به رطوبت جوی و دما. کتاب راهنمای کشاورزی شماره 8 ، منتشر شده توسط خدمات تحقیقات کشاورزی ، وزارت کار ایالات متحده کشاورزی ، برقرار است که به صورت تجاری milled سبوس گندم 11.5 ٪ ممکن است در حالی که آب حاوی مقدار 9.7 درصد در مصرف سبوس برنج داده شده است. این است که می دانستند که ، در اینجا به عنوان استفاده می شود ، از واژه "جامدات سبوس" اشاره به سبوس anhydrous در حالی که اساسا "سبوس" اشاره به آن با رطوبت قابل توجهی (به عنوان مثال ، 3-15 ٪).

واژه "شکر" را به عنوان استفاده شده در اینجا ، شامل saccharide انتخاب شده از گروه متشکل از سوکروز ، فروکتوز ، maltose ، لاکتوز و دکستروز ، که از مهم ترین لاکتوز و سوکروز می باشد. دیدگاه کلی تر ، از واژه "شکر" در نظر گرفته شده است برای اشاره به saccharides که به طعم ، شیرین خوراکی هستند ، و در دسترس به شکل گردی.

اصطلاح "pregelatinized نشاسته" را به عنوان استفاده می شود در اینجا ، اشاره به پاره نشاسته hydrolyzed آماده بر اساس مواد نشاسته ای : شیمی و تکنولوژی ، جلد. دوم ، ال پاول ، سوره XXII (مطبوعاتی علمی ، 1967). نمونه هایی از نشاسته pregelatinized تجاری در دسترس هستند Amijel ® و دانشنامه - دگزامتازون ® شربت ذرت جامد.

ترکیب دارویی به صورت دوز واحد از اختراع حال حاضر با توجه به جنبه دیگری از اختراع وجود دارد که در یک پروسه که شامل comminuting سبوس unprocessed به دست آمده ؛ سبوس خرد شده مخلوط با شربت قند تا ترکیبی یکنواخت مرطوب به دست آمده است ؛ اکسترودر مخلوط مرطوب از طریق یک دستگاه اکسترودر مناسب ؛ خشک شدن مخلوط اکسترود مرطوب فراهم مخلوط خشک ؛ مخرب مخلوط خشک و ارائه ترکیبی گرانول و tableting مخلوط خشک دانه ریز برای ارائه قرص های حاوی تا 70 ٪ سبوس و از سختی کافی برای مقاومت در برابر روال و بسته بندی مراحل رسیدگی. سبوس خرد شده را می توان با excipients قرص مناسب ، پرکننده و عوامل تخصص در امر الزام آور باشد (به عنوان مثال ، ژلاتین ، نشاسته pregelatinized ، کربنات کلسیم ، فسفات کلسیم dibasic) قبل از مخلوط کردن با قند شربت در صورت دلخواه.

اکسترودر گام به اخذ سبوس ترکیب قرص را در آن سخت تر از قرص های مخلوط اکسترود شده مرطوب نسبت به از دست می آورید غیر انتقادی است اکسترود شده. اسکرو - اکسترودرها نوع مانند Ambrette یا ECK مدل EXPC - 100 (Elanco محصولات ، ایندیاناپولیس ، ایندیانا) مجهز به صفحات اکستروژن داشتن با دهانه های حدود 1-3 میلیمتر است. بویژه مفید است.

با توجه به comminuting سبوس unprocessed ، آسیاب چکش استخدام جداسازی هوا و جریان هوا از مواد فرایند مانند شوتز هوا O'Neil جاروب پودر ساز رضایت بخش می باشد. سرعت بالا میلز چکش ، به عنوان مثال ، Fitzmill ماشین comminuting و یا نوع ضربه از قبیل Mikro - Pulverizor ، نیز مفید ارائه شده سبوس unprocessed ابتدا با حداقل 33 ٪ (ترجیحا 50 ٪) توسط وزن یخ خشک مخلوط (جامد دی اکسید کربن) به منظور ارائه ذرات سبوس ترد. اگر سبوس unprocessed است مخلوط با یخ خشک نیست ، سبوس دارد و آدامس تمایل به لخته شدن محفظه فرز.

در ارتباط با ترکیب سبوس unprocessed با یخ خشک ، مواد جامد سریع بازده بالا ترکیب مواد جامد از قبیل دستگاه مخلوط کن Lodige رضایت بخش می باشد. مخلوط کن Lodige شامل یک پوسته استوانه ای مجهز به یک سری از شخم به شکل مخلوط کردن ابزارها و سرعت بالا بلندر مونتاژ هلی کوپتر سوار در عقب انتهای میکسر.

پس از مصرف سبوس unprocessed خرد شده است ، آن را می توان با tableting پرکننده و تخصص در امر binders باشد اگر مورد نظر و سپس با شکر مخلوط شربت. ترکیب و مخلوط می تواند باشد که در نوع مخلوط کن Lodige به اجرا درآمد و یا سنگین سیگما stirrer بازوی فراهم مخلوط مرطوب. مخلوط مرطوب از طریق یک نوع پیچ ، اکسترودر ، اکسترود شده است به عنوان مثال ، Ambrette یا ECK مدل EXPC - 100 ، مجهز به صفحه اکستروژن مناسب (ترجیحا 2 میلیمتر) ، خشک شده و سپس در آسیاب چکش گرانول (به عنوان مثال ، Fitzmill ) برای تامین یک مخلوط دانه ریز است که در دستگاه های استاندارد tableting tableted است.

همانطور که در این باره ، یکی از جنبه ترجیح حاضر بر اختراع کشف مبتنی بر این است که مخلوطی از سبوس خرد شده و شکر تحت فشار با توجه به روند اختراع حاضر اکسترود extrudate فراهم می کند که می تواند از قرص ها را به سختی فشرده می شود کافی به تحمل شرایط در بسته بندی معمولی و پردازش بدون شکستگی مدت زمان معقول مواجه می شوند. قرص سبوس هستند به مراتب بیشتر از platable سبوس unprocessed کرده و به جای دلپذیر طعم تلخ و شیرین.

ویژگی های سبوس اشکال قرص دوز واحد از اختراع حال حاضر با توجه به سختی می تواند با قوی کاب Arner سختی تستر اندازه گیری می شود (قوی کاب Arner ، Inc. ، کلیولند ، اوهایو 44120) برای قرص فشرده شود. این دستگاه شامل یک پیستون است که توسط فشار هوا برای ثبت نام در فشار هوای مورد نیاز برای شکستگی قرص به سنج استاندارد متصل می شود. پنج قرص معمولا در آزمون استاندارد در جایی که مجموع واحد از خوانش سنج برای هر قرص شکسته شده توسط تعدادی از قرص های تقسیم شده است به تحمل سختی قرص در سال به طور متوسط قوی کاب واحدها (در سطور بعد به نام "به کار SCU"). قرص های آماده با توجه به روند موجود در چه زمینه اختراع مخلوط سبوس مرطوب اکسترود شده است که SCU سختی سنج قرص 18-26. هنگامی که به مرحله اکستروژن حذف شده است ، نه به عنوان قرص است که سخت و SCU ارزش ها از حدود 8-15. قرص با پایین S.C.U. ارزش هستند بیشتر در معرض شکستگی در بسته بندی روال ها و روش دست زدن.

S.C.U. مقادیر موجود در جدول زیر را برای قرص های آماده از ترکیب سبوس نماینده اختراع فوری بتناسب از خرد شده به سبوس گندم معادل 44،250 G. تشکیل داده شده است جامدات سبوس ؛ 31،995 G. از سوکروز گرانول ؛ 16،600 G. از شکر چغندر قند پودر شده ؛ 3،000 G. از ژلاتین ؛ 1،500 G. کربنات کلسیم و G. 24،000 آب مقطر ترکیب شده با توجه به فرآیند اختراع ، اما حاضر متفاوت زمان و سرعت اختلاط در stirrer سیگما بازو یا omitting مرحله اکستروژن. هر قرص وزن 1.0 G. و دارای 442.5 میلی گرم. جامدات سبوس خرد شده ، 486 میلی گرم. از شکر چغندر قند ، 30 میلی گرم. از ژلاتین و 15 میلی گرم. کربنات کلسیم.
جدول

سختی سبوس قرص (قوی کاب واحد زمان اختلاط سرعت دستگاه اکسترودر SCU


30 دقیقه.

هیچ آهسته 10

7 ساعت. هیچ آهسته 13-16

30 دقیقه.

هیچ کدام سریع 19

30 دقیقه.

آهسته Ambrette (5 / 64 اینچی صفحه)

22


در مقایسه های بالا ، 30 دقیقه. و 7 ساعت. زمان اختلاط نشان میدهد که درجه سختی (SCU) از ترکیب سبوس قرص اختراع وجود دارد متناسب در stirrer سیگما بازو به طول دوره پر تحرک) موجود است. تمدید زمان پر تحرک فراتر از 7 ساعت. که احتمالا قرص سختی کافی اما غیر عملی را فراهم خواهد بود و از نظر اقتصادی نامطلوب ساخت. قرص داشتن یعنی این ویژگی سختی مناسب توسط سرعت تکان دهنده به مدت 30 دقیقه فراهم شده است. با این حال ، از نظر قوام غیر منتظره ای سنگین مخلوط سبوس آهنگسازی ، تکان دهنده در مورد نیاز "سریع" سرعت نیز از دیدگاه غیر عملی ساخت.

سبوس خرد شده ترکیب قرص اختراع حاضر فله تشکیل عامل موثر ضد یبوست است. مقایسه گروه از رت ها تغذیه رژیم غذایی بازال همراه با قرص های سبوس با یک گروه از رت ها تغذیه یک رژیم غذایی مشابه اما با هیچ قرص مکمل سبوس نشان داد که مصرف سبوس گروه قرص به حال سه برابر افزایش وزن مدفوع. تجویز دوز از قرص های گرم 2 تا 4 یکی از سه بار در روز به بیماران مبتلا به یبوست عموما در نظر گرفته شد که بسیار قابل قبول یا قابل قبول در ترویج اجابت مزاج طبیعی است.

نمونه های زیر نشان دهنده خاص ساخته های سبوس ساییده قرص اختراع حاضر و رمان شاغل در فرایند آماده سازی آن.

مثال 1

سبوس - سوکروز - ژلاتین - کربنات کلسیم ترکیب

شربت ژلاتین - سوکروز با قرار دادن مواد زیر را در یک کتری مخلوط بخاری مجهز به همزن و آماده شده است.

آب مقطر 24،000.0 G. ژلاتین 3،000.0 G. سوکروز ، گرانول 31،995.0 G.

مخلوط شده است با تحریک به حدود 150 ° F. حرارت داده می شود تا راه حل عملی و شربت ژلاتین - سوکروز و سپس به آرامی هم زده شده و برگزار شد در دمای حدود 150 ° F. تا زمان مورد نیاز است.

سبوس گندم در شوتز خرد شده است O'Neill Airswept پودر ساز برای ارائه به اندازه ی ذره به موجب آن حداقل 94 ٪ از عبور از ایالات متحده استاندارد شماره 20 مش روی صفحه نمایش و حداکثر 60 ٪ از عبور از ایالات متحده استاندارد شماره 80 مش روی صفحه نمایش . مقدار مصرف سبوس مورد نیاز برای دسته ای که توسط فرمول محاسبه می شود : 44250 G. × 100 ÷ 100 -- درصد رطوبت در سبوس. پس از pulverizing ، سبوس به سنگین میکسر سیگما دو بازو منتقل می شود و مخلوط با 1،500 G. کربنات کلسیم ، و ژلاتین که قبلا آماده شربت نیشکر با بدان اضافه شده به سرعت در حال تکان دهنده. وقتی سبوس ظاهر می شود تا رطوبت ، مخلوط هم زده شده است برای مدت 30 دقیقه و سپس متوقف شود. پودر قند یا شکر نیشکر (G. 16،600.0) اضافه شده است و مخلوط را برای 2 تا 5 دقیقه اضافی agitated. مخلوط مرطوب است و سپس از طریق پیچ اکسترودر Ambrette مرخص و گسترش extrudate در سینی های خشک شدن و در فر در 225 ° F. محتوا به 3 درصد رطوبت خشک شده. extrudate خشک شده است. گرانول استخدام Fitzmill (2A صفحه) و سپس به 1.0 G. فشرده قرص توسط یک ماشین معمولی tableting.

توسط این فرایند حدود 100،000 یک گرم در هر قرص با قرص ارائه سبوس گندم وجود دارد به دست آمده است جامد معادل 500 میلی گرم. مصرف سبوس گندم است. در وزن خشک (درصد) بر اساس هر قرص حاوی سبوس 442.5 میلی گرم. (44.3 ٪) از مواد جامد ساییده سبوس ، 486 میلی گرم. (48.6 ٪) از شکر چغندر قند ، 30 میلی گرم. (3.0 ٪) از ژلاتین و 15 میلی گرم. (1.5 ٪) از کربنات کلسیم استفاده کنید. قرص سبوس تهیه شده با توجه به روند فوق را یک مقدار سختی 19 قوی کاب واحد اجازه بسته بندی بدون از دست دادن بیش از حد از فاسد شده و شکستن.نظرات()  
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر